Witaj na blogu Gatta < Sklep

Rajstopy ciążowe Gatta – must-have wszystkich przyszłych mam

Rajstopy ciążowe Gatta – must-have wszystkich przyszłych mam
Nowości

Okres ciąży to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety. Dlatego z myślą o przyszłych mamach, ich potrzebach i zmieniającym się ciele marka Gatta stworzyła specjalistyczną linię rajstop ciążowych. Mając na uwadze dobro kobiet w ciąży oraz rozwijającego się nowego życia, postawiliśmy na nowoczesne rozwiązania techniczne. Linia rajstop Mamma to połączenie estetyki i funkcjonalności. Czym kierować się podczas wyboru rajstop ciążowych? Podpowiadamy!

Jakie rajstopy nosić podczas ciąży?

Po pierwszym trymestrze, kiedy brzuszek zaczyna się powiększać, warto wybrać specjalne rajstopy dedykowane przyszłym mamom. Rajstopy ciążowe posiadają różne funkcje, które gwarantują odpowiedni komfort. Linia rajstop Mamma to gładkie rajstopy posiadające specjalną konstrukcję części majteczkowej, która ma za zadanie odciążać kręgosłup przyszłej mamy i podtrzymywać brzuszek od spodu. Rajstopy Mamma Sentence posiadają natomiast klin panelowy na brzuszku, który niweluje ucisk. Jest to nowa linia, w której oprócz gładkich rajstop, znajdziemy modele wzorowane

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Emma Roberts (@emmaroberts)

Rajstopy ciążowe Mamma

Rajstopy z tej linii to bestsellerowe modele, które koniecznie muszą znaleźć się garderobie każdej przyszłej mamy. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji części majteczkowej oraz wykorzystaniu bardzo elastycznej przędzy LYCRA Satin Sheers rajstopy delikatnie podtrzymują rosnący brzuszek przyszłej mamy, oraz odciążają mięśnie pleców w odcinku lędźwiowym, co jest niezwykle istotne szczególnie w 3 trymestrze ciąży. Dodatkową zaletą rajstop ciążowych jest zastosowanie z przodu elastycznej, półokrągłej strefy ze specjalnego splotu, który pozwala na zwiększone rozciąganie się części majteczkowej w okolicach brzucha. Rajstopy posiadają także bezuciskowy wysoki ściągacz gwarantujący maksymalny komfort i utrzymanie rajstop na miejscu bez niepożądanego uczucia dyskomfortu. Dzięki dostępności w trzech grubościach – 20, 40 i 100 DEN każda przyszła mama znajdzie model dopasowany do jej potrzeb. 

Rajstopy ciążowe Mamma Sentence 

Jest to nowa propozycja marki Gatta będąca odpowiedzią na zapytania klientek o rajstopy ciążowe, które cechuje nie tylko innowacyjna konstrukcja, ale także niepowtarzalny wygląd. 

Rajstopy Mamma Sentence dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to transparentne rajstopy wykonane z przewiewnej mikrosiateczki o grubości 20 DEN. Wzór w drobne kropeczki, który zdobi bazowe modele rajstop Gatta, zagościł również na rajstopach ciążowych. Ten ponadczasowy deseń jest uwielbiany przez kobiety i co ważne – nigdy nie wychodzi z mody. Natomiast rajstopy Mamma Sentence 40 DEN to kryjące czarne rajstopy wykonane z miękkiej mikrofibry. Są one niezwykle miękkie i delikatnie otulają nogi, dbając o odpowiedni komfort termiczny zwłaszcza podczas chłodniejszych dni. W obu modelach rajstop zastosowano tzw. klin panelowy, który poza miejscem na ozdobny nadruk pełni również ważną dodatkową funkcję. Zaletą takiego rozwiązania jest przeniesienie szwów na boki. Niweluje to potencjalny ucisk przedniego szwu na brzuszek ciążowy, zwłaszcza w okolicach pępka, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa. 

Jak dobrać rozmiar rajstop dla przyszłych mam?

Rajstopy ciążowe pomimo specjalnej konstrukcji części majteczkowej posiadają oznaczenie rozmiarów takie samo jak w rajstopach klasycznych: 2, 3, 4. Oznacza to, że w pierwszych miesiącach rozmiar rajstop ciążowych odpowiada rozmiarowi modeli klasycznych sprzed okresu ciąży. Jednak wraz z rosnącym brzuszkiem i ze zmieniającym się kobiecym ciałem można decydować się na rajstopy w większych rozmiarach. Przyszła mama powinna bowiem decydować się na takie modele, w których zarówno ona jak i maluszek będą czuli się w pełni komfortowo.

Rajstopy ciążowe Gatta – must-have wszystkich przyszłych mam