Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Rozmiar ma znaczenie, czyli jak dobrać idealny rozmiar rajstop Gatta / Gatta VLOG #3

Rozmiar ma znaczenie, czyli jak dobrać idealny rozmiar rajstop Gatta / Gatta VLOG #3
Nowości
Znasz to uczucie, gdy za małe rajstopy są niewygodne i uciskają ciało, zwłaszcza w pasie? W dodatku zbyt mocno rozciągnięte mogą szybciej się podrzeć, a w przypadku wzorowanych modeli, o zgrozo, deseń staje się zdeformowany i wygląda mało estetycznie! A może zdarzyło Ci się wyjść z domu w za luźnych rajstopach, które stale się zsuwały i musiałaś je poprawiać np. w trakcie ważnego biznesowego spotkania? Nietrudno się domyślić, że nieodpowiednio dobrany rozmiar rajstop może skutecznie popsuć humor i być powodem wielu modowych wpadek. Dziś podpowiemy Ci, jak dobrać idealny rozmiar rajstop Gatta, by tego uniknąć.

Odpowiedni rozmiar rajstop – dlaczego to takie ważne?

Zacznijmy od tego, że rajstopy źle dobrane pod względem rozmiaru są bardziej podatne na uszkodzenia i zaciągnięcia. Dotyczy to zarówno za małych rajstop, zbyt mocno rozciągniętych na nodze, jak i za dużych, które, gdy są stale poprawiane i podciągane, łatwo zaciągnąć. Zły rozmiar to także przede wszystkim brak komfortu oraz nieestetyczny wygląd.

W związku z tym dobrze dobrany rozmiar to:

  • trwałość rajstop,
  • komfort noszenia,
  • perfekcyjny look.
Czy wiesz, że…

30 milionów par rajstop – tyle jest produkowanych rocznie w fabryce Gatty w Zduńskiej Woli. Każda para, zanim trafi do sprzedaży, testowana jest 3 razy, łącznie z praniem.

Z wygodą wiąże się jeszcze jedna kwesta. W zależności od rozmiaru rajstop różne są kliny, które wpływają na rozmiar części majteczkowej, a więc na to, na jaką sylwetkę konkretne rajstopy pasują. Przykładowo, w rajstopach 3-M jest mały klin, ale już rajstopy w rozmiarze 5-XL mają klin panelowy z tyłu, a z kolei rozmiar 6-XXL posiada klin podwójny panelowy, który przechodzi z przodu do tyłu części majteczkowej.

Rozmiary rajstop Gatta

W Gatta każda kobieta znajdzie dla siebie idealne rajstopy w odpowiednim rozmiarze. Warto wiedzieć, że:

  1. rozmiar rajstop Gatty jest odzieżową, np. 1 to XS, 2 to S, 3 to M itd.;
  2. specjalny rozmiar 3-MAX powstał z myślą o klientkach, które mają pełniejsze kształty i średni wzrost;
  3. rozmiar konkretnego modelu rajstop zawsze jest podany z przodu na opakowaniu, a z tyłu znajduje się tabelka z pełną rozmiarówką;
  4. rajstopy od Gatty są zaprojektowane w taki sposób, że nawet w ciąży można pozostać przy swoim standardowym rozmiarze. Dotyczy to głównie tych przyszłych mam, których sylwetka nie uległa większym zmianom w ciąży, poza rosnącym brzuszkiem.
Czy wiesz, że…

Modele rajstop mogą w rzeczywistości minimalnie różnić się swoimi parametrami ze względu na konstrukcję, surowiec oraz grubość.

Tabelkę z pełną rozmiarówką rajstop Gatta znajdziesz tutaj! Do każdego rozmiaru przypisane są konkretne wartości jak wzrost, obwód bioder i waga. Dzięki temu dokładniej dopasujesz idealny rozmiar rajstop do swojej sylwetki! W doborze pomaga też interaktywny kalkulator rozmiarów na stronie Gatty.

Rozmiar pończoch Gatta

Odpowiedni rozmiar jest równie ważny w przypadku pończoch. Jest on oznaczany nieco inaczej niż rajstopowa rozmiarówka. Dzięki temu, że pas na udzie jest bardzo elastyczny, a pończochy można nosić na różnej wysokości, możliwe jest łączenie rozmiarów. W efekcie rozmiarówka pończoch wygląda następująco: 1-2, 3-4, 5-6. Tabelkę z dokładnymi parametrami znajdziesz tutaj.