O NAS

FERAX Sp. z o.o. właściciel marki GATTA jest czołowym producentem wyrobów pończoszniczych i odzieżowych w Polsce, posiadającym jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk w Europie. Firma istnieje od 1993 roku i stale, sukcesywnie rozwija swoją ofertę produktową oraz utrzymuje pozycję lidera na rynku polskim we wprowadzaniu innowacji produktowych i technologicznych z poszanowaniem najwyższych standardów jakości.

W swoim działaniu kieruje się zasadami zawartymi w ISO 9001:2000, a jej głównym celem jest tworzenie odzieży i bielizny damskiej, która będzie nowoczesna, modna i bezpieczna. Oferowana przez nas odzież damska poddana jest certyfikacji. Ich jakość i bezpieczeństwo potwierdzają certyfikaty takie jak OEKO-TEX Standard 100. Wykorzystuje najwyższej jakości przędze o szczególnych własnościach, nadające odzieży damskiej unikalne cechy, np. zwiększoną odporność na zaciągnięcia i uszkodzenia, stopniowaną kompresję – wspomagającą krążenie, czy też modelowanie, korygowanie sylwetki. Obok bogatego asortymentu wyrobów pończoszniczych, marka sukcesywnie powiększa swoją ofertę o produkty bliskie ciału kobiety – bieliznę klasyczną, funkcyjną, odzież codzienną sportową i ubrania termiczne.

Prowadzi szeroko zakrojone działanie promocyjne budujące silną pozycję rynkową, a świat mody to obszar, na którym GATTA z powodzeniem konkuruje ze znanymi polskimi i europejskimi markami.

MISJA

GATTA wierzy w siłę kobiecości - CHCEMY BYĆ EKSPERTEM I INNOWATOREM WE WSZYSTKICH KATEGORIACH „BLISKO CIAŁA”

To oznacza wyspecjalizowaną produkcję i zakupy zewnętrzne, nastawione na produkty marżowe, innowacyjne designersko i materiałowo. Budowanie nowego image marki jako firmy specjalisty w zakresie pończosznictwa, bielizny, gorseterii i odzieży "blisko ciała".

Zapraszamy na krótki film:

Misją GATTY jest tworzenie i dostarczanie ubrań, dzięki którym kobiety będą czuły się komfortowo i wyglądały pięknie. Dążymy do tego, by oferowana odzież damska była wyjątkowa pod względem jakości, funkcjonalności i stylu.

Dlatego w kreowaniu oferty stawia przede wszystkim na:

  • oryginalność
  • komfort
  • naturalność
  • nowoczesność
  • innowacje

HISTORIA

Początki firmy to rok 1993, kiedy zostały zakupione pierwsze maszyny dziewiarskie do produkcji rajstop. Od samego początku zakład był nastawiony na rozwój poprzez inwestycje w nowoczesny park maszynowy, zwiększanie mocy produkcyjnych oraz zatrudnianie wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

W 2003 r. była to już firma zatrudniająca 800 osób, wyposażona w 440 automaty pończosznicze i niezbędne urządzenia umożliwiające prowadzenie produkcji pończoszniczej w cyklu zamkniętym od surowca po wyrób gotowy i zapakowany. Tym samym została wiodącym producentem wyrobów pończoszniczych w kraju oraz coraz bardziej znanym i uznanym na rynkach zagranicznych.

W 2004 fabryka rozszerzyła swój profil o produkcję bielizny bezszwowej w innowacyjnej technologii seamless. W tym samym roku debiutuje z pierwszymi własnymi salonami firmowymi – otwieranymi w największych galeriach handlowych w kraju.

Kolejne lata począwszy od 2005 roku to czas dalszego intensywnego rozwoju działań, inwestycji w nowoczesny park maszynowy jak i systemy informatyczne, powiększanie oferty produktowej o wyroby dziecięce pończosznicze, odzież typu seamless oraz sportową.

Wzrost licznych oferowanych kategorii produktowych pozwala z sukcesem zwiększać udział w rynku i docierać do nowych grup klientek i klientów.

W ciągu 30 lat działalności marka GATTA nagradzana była wielokrotnie Złotym Laurem Konsumenta , jednym z najbardziej cenionych wyróżnień na rynku polskim a przyznawanym przez samych konsumentów dla najlepszych i najchętniej kupowanych produktów. Zdobywała także nagrody i wyróżnienia w plebiscytach za innowacyjność i doskonałą jakość. Jej produkty cieszą się uznaniem zarówno w kraju jak i zagranicą. Firma może poszczycić się także prestiżowym tytułem Superbrands 2016/17 oraz Created in Poland Superbrands 2017/18. Dodatkowo w 2015 roku Gatta na podstawie badań rynku uznana została Marką Wysokiej Reputacji Premium Brand 2015.

PORTFOLIO

Oferta produktowa marki Gatta to wyroby pończosznicze, bielizna klasyczna i gorseteryjna, stroje kąpielowe, odzież bezszwowa i cięta fashion, odzież sportowa i funkcyjna. Dzieli się na kilka podstawowych linii:

Gatta Classic – szeroka kolekcja klasycznych modeli rajstop, pończoch, podkolanówek, wygodnych skarpetek z poliamidu z dodatkiem elastanu;

Gatta Trendy – sezonowe kolekcje rajstop, pończoch i skarpet; bogate we wzory i różnorodne motywy np. kwiatowe, geometryczne zgodne z obowiązującymi trendami;

Gatta Beauty – linia nowoczesnych rajstop o szczególnych właściwościach, które pełnią określone funkcje. Dzięki zastosowaniu specjalnych technologii w zależności od modelu: kształtują sylwetkę, chłodzą, poprawiają krążenie w nogach, wspomagają walkę z cellulitem, a także są idealne dla kobiet w ciąży;

Gatta Bodywear – kolekcja bielizny i odzieży damskiej, stworzona z myślą o doskonałym wyglądzie i dobrym samopoczuciu kobiet. Podzielona na linie: basic, czyli odzież stworzona przy użyciu najbardziej zaawansowanej bezszwowej technologii i z delikatnych przędz o doskonałych właściwościach użytkowych oraz trendy – sezonowe kolekcje ubrań zaprojektowanych zgodnie z panująca modą.

Gatta Shape Line – bielizna funkcjonalna, modelująco - korygująca sylwetkę.

Gatta Intimate – systematycznie powiększająca się oferta bielizny gorseteryjnej - od modeli klasycznych po bardzo zmysłowe, sensualne, typu soft erotic. Dostępna jest w wielu wariantach rozmiarowych i kolorystycznych.

Sezonowo od kilku lat oferuje Stroje kąpielowe – modele jednoczęściowe i dwuczęściowe, w różnych fasonach, w bardzo szerokiej rozmiarówce

Gatta Thermoactive – odzież sportowa o wyjątkowych właściwościach termicznych, adresowana do osób aktywnych fizycznie;

Gatta Cottoline – kolekcja stworzona z myślą o najmłodszych: bawełniane rajstopy, skarpetki oraz podkolanówki; Bawełniana kolekcja jest odporna na rozciąganie i wysoką temperaturę. To sprawia, że kolekcja ta jest odporna na wielokrotne pranie oraz jest bardzo higieniczna. Bawełnianą odzież nosi się wygodnie i przyjenie.

Od niedawna do portfolio marki doszły kolekcje odzieży damskiej proekologiczne: Kolekcja Simplicity, Care-u. Jest to odzież i bielizna z włókien naturalnych takich jak bawełna, len, wiskoza, tencel. Jest także linia wyrobów pończoszniczych Q-eko wyprodukowanych z przędz pozyskanych z recyklingu.

SPRZEDAŻ

Szeroko rozwinięta sieć sprzedaży marki to efekt działania w wielu kanałach dystrybucyjnych.

GATTA posiada szeroką ofertę handlową dedykowaną na poszczególne sektory rynkowe zróżnicowaną pod względem produktowym jak i cenowym.

Jednym z głównych kanałów dystrybucyjnych jest sprzedaż hurtowa, współpraca w obszarze B2B. Marka posiada kilkanaście hurtowni patronackich oraz autoryzowane centra dystrybucyjne, oferujące szeroką gamę produktów pończoszniczych i bieliźnianych. Od kilku lat ściśle współpracuje z dużymi sieciami handlowymi takimi jak Biedronka, Rossmann, Kaufland, Lidl, Dino.

GATTA działa także w obszarze sprzedaży B2C. Posiada własną sieć 120 salonów firmowych na terenie całej Polski połączoną z prężnie rozwijającym się e-commercem. Nad wszystkim czuwa doświadczony zespół handlowców oraz nowoczesny system zarządzania, usprawniający pracę oraz gwarantujący szybką obsługę.

CERTYFIKATY

FERAX działa zgodnie z systemem ISO 9001:2015. To międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Wszystkie te wymagania są spełniane, a coroczne audyty są potwierdzeniem utrzymywania wysokich standardów.

Gwarancją jakości oferowanej odzieży damskiej jest posiadanie znaku OEKOTEX Standard 100, który potwierdza jakość i bezpieczeństwo użytych komponentów w produkcji, że nie posiadają one żadnych szkodliwych substancji i metali ciężkich zagrażających zdrowiu. Jako jeden z nielicznych FERAX posiada ten certyfikat na wyroby finalne oraz na wszystkie użyte surowce.

 

INNOWACJE

Przez prawie 30 lat swojej działalności FERAX zdobył duże doświadczenie w branży dziewiarskiej, głównie w produkcji odzieży damskiej oraz bielizny damskiej. Posiada rozbudowany dział badawczo - rozwojowo - wdrożeniowy, z nowoczesnym laboratorium wyposażonym w urządzenia pozwalające na stałą kontrolę jakościową, z własną farbiarnią i wysoko wykwalifikowanym zespołem technologów i projektantów. Zespół cały czas podnosi swoje kwalifikacje, na bieżąco śledzi nowości technologiczne i wzornicze, czuwa nad bieżącą produkcją odzieży damskiej, opracowuje nowe wyroby, receptury, a także śledzi najnowsze trendy pojawiające się na rynku modowym. To właśnie dzięki temu FERAX jest niekwestionowanym liderem na rynku polskim we wprowadzaniu innowacji produktowych i technologicznych.

Długoletnia współpraca z koncernem LYCRA® oraz innymi wiodącymi producentami przędz dla przemysłu włókienniczego daje dostęp firmie do wszystkich nowinek i innowacji w branży dziewiarskiej. Efektem tego są sukcesy „produktowe” – bielizny i odzieży damskiej. Jako jeden z pierwszych producentów w Polsce w Polsce FERAX zastosował w produkcji rajstop damskich TECHNOLOGIĘ 3D, która daje wyrobom wyjątkową elastyczność i dopasowanie oraz aksamitny chwyt. Wprowadził na rynek produkty pończosznicze odporne na tzw. lecące oczka, wykonane w technologii LYCRA® Fusion. Kolejnym sukcesem jest wykorzystanie LYCRY Xceptionelle - to kolejna rewolucyjna technologia opracowana przez koncern LYCRA®. Dzięki niej, mając nowoczesny park maszynowy można produkować wyroby pończosznicze w bardzo dużych rozmiarach bez stosowania tzw. klina panelowego, ze specjalną budową części majteczkowej. Jest to bardzo przyjazne rozwiązanie dla pań w rozmiarze plus size. Ewenementem są też rajstopy antycellulitowe wykonane z innowacyjnej przędzy FIR (INFRARED), które zostały stworzone dzięki zastosowaniu unikalnej technologii połączeniu dodatku mineralnego ze strukturą przędzy.

FERAX posiada jeden z największych parków maszynowych do produkcji bielizny i odzieży damskiej w technice bezszwowej – seamlessowej. Wytwarza w tej technice produkty z włókien naturalnych (wełna, bawełna) mieszanych (wiskoza, miyabi) oraz syntetycznych (polipropylen, poliamid).

To daje możliwość produkcji bielizny damskiej THERMO - która zapewnia komfort cieplny we wszystkich warunkach atmosferycznych. Jest idealna na okres jesienny i zimowy dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport, zarówno hobbystycznie, jak i profesjonalnie.

Jednym z najnowszych projektów (pod zamówienia publiczne) jest stworzenie bielizny przeznaczonej dla służb mundurowych i dla grup zawodowych pracujących w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, lub wymagających szczególnej ochrony. Posiadają specjalne właściwości np. chronią przed insektami, komarami, kleszczami, mają specjalne powłoki hydrofobowe, antybakteryjne, są wykonane z przędz specjalnych typu Coolmax, Thermocool, Prolen-Siltex.

JESTEŚMY Q-EKO

Jako pierwsza w Polsce GATTA wyprodukowała w 2015 r. rajstopy damskie BIO-ECO TIGHTS z przędzy ekologicznej EVO składającej się częściowo z odpadów produkcyjnych - roślinnych rącznika pospolitego, z którego pozyskiwany jest olej rycynowy. Do wytworzenia tej przędzy zastosowano technologię ograniczającą emisję CO2 o 7kg na 1kg przędzy.

Marka kontynuuje działania w tym kierunku zważywszy na to, że w dzisiejszych czasach ekologia jest nie tylko modna, ale i potrzebna. Nowoczesne i technologicznie zaawansowane firmy produkujące włókna, przędze stawiają na wykorzystanie zużytych surowców, aby zmniejszyć degradację środowiska naturalnego. Razem z firmą Fulgar GATTA wychodzi naprzeciw tym działaniom i dbając o planetę, proponuje linię odzieży damskiej Q-EKO wykonaną z ekologicznych włókien Q-nova pozyskanych z recyklingu. Ekologiczny aspekt ubrań damskich z tej linii wynika z zastosowanego procesu produkcji, który zapewnia mniejsze zużycie wody i niższą emisję CO2 na kilogram wyprodukowanej przędzy oraz wykorzystaniu surowców wtórnych. Poza tym marka inwestuje także w samą technologię produkcji redukującą zużycie wody, oszczędność energii, stosuje barwniki przyjazne środowisku.

Marka od 2021 roku posiada certyfikat GRS - Global Recycled Standard to międzynarodowy standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Celem programu GRS jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy też kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska. Aby otrzymać ten certyfikat firma musiała przejść bardzo restrykcyjny audyt oraz wydzielić część produkcyjną dedykowaną produkcji zgodnej z zasadami GRS.

Otrzymanie tego certyfikatu oznacza, że FERAX spełnia wszelkie normy i wymogi i posiada w swoim portfolio odzież damską, które w minimum 20% posiadają surowiec pozyskany z recyklingu.

DANE SPÓŁKI

„FERAX” sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Zduńskiej Woli

ul. Szadkowska 4/6

98-220 Zduńska Wola

Rejestr przedsiębiorców: Spółka zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 146595

NIP: 829 100 42 47

REGON: 731591400

Wysokość kapitału zakładowego 4 656 000,00 PLN (15 lipca 2022)

Kontakt – kliknij tutaj