Termin dostawy

Wysyłka pocztą

 
Towary z naszego sklepu wysyłamy Pocztą Polską/In Post jako przesyłki ekonomiczne. Przesyłki wcześniej opłacone wysyłamy najczęściej jako przesyłki listowe polecone (dotyczy nie większych niż 1 kg), pozostałe są wysyłane jako paczki.
 
Przesyłki wysyłamy zarówno na Twój adres domowy, adres w pracy - wygodne gdy dłużej pracujesz lub na adres Urzędu Pocztowego (jest to tzw. przesyłka Poste Restance) - musisz osobiście odebrać ją w Urzędzie Pocztowym.
 
Czas dostawy przesyłki Pocztą Polską/In Post wynosi najczęściej 2-3 dni, w okresie wzmożonej pracy (np. w okresie świątecznym bywają opóźnienia ). Niestety nie mamy na to wpływu.
 
Przesyłki za wyjątkiem Poste Restance) są dostarczane w godzinach 8.00-20.00.
 
Listonosz przynosi je pod wskazany adres. Jeżeli nie zastanie odbiorcę w domu może zostawić przesyłkę innym osobom zameldowanym lub przebywającym pod adresem wysyłki.
 
Nie ma możliwości zastrzeżenia odbioru osobistego.
 
Jeżeli listonosz nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem zostawi powiadomienie tzw.awizo i z nim należy przesyłkę odebrać w Urzędzie Pocztowym w czasie 14 dni. Do odebrania przesyłki w Urzędzie Pocztowym wymagany jest dowód osobisty. 
 

Wysyłka kurierem

 
Przesyłki kurierskie przesyłane są przez nas za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Czas dostawy wynosi zwykle 24 godziny, choć sporadycznie zdarza się, że kurier doręczy paczkę w ciągu 2-3 dni - najczęściej w okresach przedświątecznych. 
 
Przesyłki są dostarczane wyłącznie w dni robocze w godzinach 9.00-19.00 (w zależności od adresu wysyłki)
 
Gdy kurier pod wskazanym adresem nie zastanie odbiorcy przesyłki to zostawia awizo z informacją gdzie można odebrać przesyłkę lub w jaki sposób można się z nim skontaktować w celu ustalenia sposobu odbioru.
 
Na przesyłkach kurierskich zostawiamy numer telefonu adresata. Kurierzy, gdy mają problemy z doręczeniem często kontaktują się z odbiorcą w celu ustalenia sposobu doręczenia paczki. Nie ponosimy odpowiedzialności za niedotrzymanie przez firmę DPD wyżej wymienionych terminów dostarczenia.
  

Wysyłka zagraniczna

 
Wysyłamy przesyłki za granicę za pośrednictwem kuriera DPD tylko na terenie uni europejskiej. Przesyłki są dostarczenia do adresata zazwyczaj w ciągu 3-5 dni roboczych w zależności od adresu wysyłki.
 
Przesyłki zagraniczne wysyłamy jedynie po dokonaniu wcześniej przedpłaty na nasze konto w formie przelewu bankowego lub po opłaceniu przesyłki kartą kredytową przy składaniu zamówienia bezpośrednio na stronie sklepu www.sklepgatta.pl w wysokości wartości zamówienia plus koszty przesyłki zagranicznej.