Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Biustonosze samonośne, czyli tajemnica komfortu i pewności siebie w odkrytych kreacjach

Biustonosze samonośne, czyli tajemnica komfortu i pewności siebie w odkrytych kreacjach
Lifestyle
Nie da się zaprzeczyć, że za tajemnicę świetnego wyglądu w dużym stopniu odpowiada poczucie komfortu i pewność siebie. To z kolei jest możliwe m.in. dzięki dobrze dopasowanej bieliźnie damskiej. Szczególnie w przypadku wymagających stylizacji, które odsłaniają więcej ciała, ważna jest świadomość, że wszystko leży jak ulał i nie ma mowy o modowej wpadce. W takim przypadkach sięgaj po bieliznę do zadań specjalnych. Dziś przedstawiamy absolutny hit na miarę XXI wieku – damskie biustonosze samonośne z kolekcji Gatty!

Samonośne staniki – bielizna damska, której nie widać

Kobiece kreacje, które w znacznym stopniu odsłaniają górne partie ciała, wymagają dopasowania odpowiedniej bielizny damskiej, a konkretnie – odpowiedniego a przy tym niewidocznego stanika. Strzałem w dziesiątkę są biustonosze samonośne, które dyskretnie podtrzymują piersi. Nie ma możliwości, by były widoczne spod bluzki czy sukienki nawet z bardzo głębokim dekoltem. Jak to możliwe? Biustonosze samonośne są pozbawione pasa obwodu, a więc i zapięcia na plecach. Nie mają też ramiączek. Ewentualnie niektóre modele staników mogą posiadać dopinane silikonowe ramiączka, które doczepia się wyłącznie do samonośnych miseczek. Tajemnica tego rodzaju staników damskich tkwi w… silikonie, który odpowiada za idealne przyleganie do biustu. Biustonosze damskie samonośne mogą być pokryte silikonem od środka lub miseczki samonośne mogą być z niego wykonane w całości. O takich stanikach damskich można powiedzieć, że są to biustonosze samoprzylepne dzięki wyjątkowym właściwościom silikonu. Dla jeszcze większej dyskrecji damskie biustonosze samonośne najczęściej są dostępne w dwóch uniwersalnych kolorach – klasycznym czarnym oraz cielistym nude.

Kiedy sięgać po damskie biustonosze samonośne?

Samonośne staniki damskie bez ramiączek zakładaj pod bluzki, sukienki i gorsety, które odsłaniają ramiona i mają głęboki dekolt, zarówno z przodu, jak i na plecach. Tego typu biustonosze samonośne damskie są wprost stworzone do hiszpańskich dekoltów.

Samonośne staniki, dzięki temu, że mają postać gładkich miseczek, sprawdzają się również wtedy, gdy zależy Ci na tym, by bielizna była absolutnie niewidoczna pod dopasowanym ubraniem.

Podsumowując, samonośne biustonosze damskie zakładaj do strojów, które:

  • odsłaniają ramiona,
  • mają głęboki dekolt z przodu lub z tyłu,
  • mają postać gorsetu,
  • idealnie przylegają do ciała.

Biustonosze damskie samonośne – rodzaje

Tak jak w przypadku każdego rodzaju bielizny, również samonośne staniki damskie są dostępne w różnych wersjach. W kolekcji Gatty czekają 2 sprawdzone modele, które pokochasz od pierwszego założenia.

                Samonośne staniki silikonowe

Samonośne miseczki mogą być w całości wykonane z silikonu. Doskonałym przykładem jest silikonowy biustonosz samonośny Unbra. Silikon perfekcyjnie przylega do biustu i sprawia, że miseczki samonośne dobrze podtrzymują piersi. Dla jeszcze większej pewności siebie i komfortu, do tego modelu można dopiąć silikonowe, niemal niewidoczne ramiączka.

                Samonośne miseczki pokryte silikonem od wewnątrz

Damskie biustonosze samonośne mogą też być materiałowe, jedynie od środka pokryte warstwą silikonu, która ma zadziałać jak taśma samoprzylepna. Tego typu staniki, jak biustonosz samonośny Invisible Beauty Bra wz. 02a, tak samo dobrze przylega do biustu, jak w całości silikonowe miseczki samonośne. Ten konkretny model z kolekcji Gatty dodatkowo daje efekt push-up i jest dostępny w dwóch kobiecych wzorach. Jeden z nich ma minimalistyczny, prosty fason, ale już stanik samonośny Invisible Beauty Bra wz. 01 zwraca uwagę krojem, przypominającym skrzydła motyla i gorsetowym wiązaniem między miseczkami.

Jak dopasować miseczki samonośne?

W przypadku biustonoszy samonośnych nie ma po co mierzyć obwodu pod biustem, ale już koniecznie trzeba sprawdzić rozmiar miseczek. Z tego powodu na metce widnieje tylko literka, odpowiadająca za rozmiar miseczki. Powinna ona dobrze obejmować całą pierś tak, aby uniknąć efektu wylewającego się biustu. Rozmiar miseczki silikonowej jest taki sam jak w tradycyjnym biustonoszu. Jeśli twój rozmiar klasycznej bielizny to B75, wybierz stanik silikonowy w rozmiarze B.

Jak dobrze złożyć samonośny biustonosz damski?

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do założenia damskiego biustonosza silikonowego. Aby mieć jak największą pewność, że nie będzie się zsuwał, załóż miseczki silikonowe na oczyszczoną i suchą skórę. Nie może być mokra ani pokryta żadnym balsamem lub olejkiem. Następnie zdejmij osłonkę z silikonowej wewnętrznej części biustonosza, nałóż miseczki samonośne na piersi, dopasuj i przez chwilę delikatnie dociśnij do skóry. Gdy będziesz chciała je zdjąć, najlepiej delikatnie zwilż skórę wodą i dopiero wtedy odklejaj silikonowy biustonosz samonośny.