Dlaczego ubrania się elektryzują?

Elektryzowania się ubrań, a więc i rajstop jest dobrze znanym przez Panie zjawiskiem, które ma miejsce w przypadku produktów uszytych z tkanin syntetycznych oraz np. jedwabnych . Tego rodzaju materiały najbardziej „przyciągają” ładunki elektryczne które nasila się, gdy jest sucho i ciepło. Wystarczy, że sukienka (spódnica, zwiewne spodnie) delikatnie otrze się o rajstopy, a po chwili zacznie nieestetycznie przylegać do nóg. Naturalnie, ten znany i irytujący problem pojawia się często w najmniej pożądanych i często zaskakujących momentach, a zwłaszcza, kiedy zależy nam na idealnym wyglądzie w sukience, czy spódnicy. Szczęśliwie, są już dostępne nowoczesne metody, oprócz tych tradycyjnych sposobów na elektryzowanie się ubrań stosowanych przez mamy i babcie, ale o właściwościach antystatycznych rajstop Gatta Be Free dowiemy się w dalszej części niniejszego materiału.

Zobacz w sklepie:

Sposoby, aby ubrania się nie elektryzowały

Jakie są sposoby, kiedy produkty tekstylne jak rajstopy przyciągają ładunki elektryczne? Ten problem jest znany od kilku pokoleń, a więc sporo jest już znanych metod radzenia sobie z niesfornymi ładunkami elektrycznymi powodującymi elektryzowanie spódnic i sukienek do rajstop. Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej znanymi:

Płyn antyelektrostatyczny do odzieży

Tutaj mamy do wyboru dwie opcje: w sprayu lub jako środek do płukania. Spray to nic innego jak płyn antyelektrostatyczny i wystarczy spryskać nim odzież podczas prasowania. W drugim przypadku to specjalny płyn antystatyczny, którego używa się do płukania ubrań ze sztucznych tkanin. Można też kilka kropli rozetrzeć w suchych dłoniach i przetrzeć nimi np. rajstopy lub brzeg spódnicy.

Lakier do włosów/dezodorant

Mało kto zdaje sobie sprawę, że te produkty minimalizują przepływ ładunków elektrostatycznych. Działają natychmiast po spryskaniu nimi wyrobów tekstylnych na lewej stronie. Ten trick na elektryzowanie się ubrań ma jednak znaczącą wadę, ponieważ na ubraniach mogą zostawać ślady lakieru.

Woda

Ta najmniej trwała, ale jednocześnie najszybsza i najmniej skomplikowana formuła walki z ładunkami elektrycznymi na ubraniach polega na zwilżeniu dłoni i przeciągnięciu nimi po rajstopach lub wewnętrznej stronie np. spódnicy. Można też użyć atomizera do spryskania odzieży. Niestety, gdy tylko zwilżona tkanina wyschnie, po pewnym czasie ponownie może zacząć się elektryzować.

Szare mydło

Wykorzystanie szarego mydła jest także związane z użyciem atomizera do sprayu. Wystarczy zetrzeć kawałek szarego mydła (około łyżeczki), zalać szklanką wrzątku, wymieszać i ostudzić. Następnie dolać dwie szklanki wody destylowanej i całą miksturę przelać do atomizera i używać podobnie jak płyn antyelektrostatyczny. Można też użyć suchego mydła i potrzeć nim rajstopy po ich założeniu.

Metalowy wieszak

Wieszak raczej w przypadku rajstop nie od razu nam się kojarzy z elektryzowaniem się tych produktów, ale…. działa. Należy „przejechać” wieszakiem po odzieży, np. po powierzchni rajstop, które się elektryzują, aby „pobrał” na siebie elektrony. Jest z tą metodą związana pewna wada – ciężko spacerować, czy wybierać się z jednak z pokaźnym wieszakiem na rodzinne czy służbowe wydarzenia.

Zobacz w sklepie:

Rajstopy antyelektrostatyczne Gatta Be Free

Rajstopy antystatyczne Gatta Be Free to prawdziwa innowacja w branży mody, a więc i naszym życiu codziennym. Dzięki temu rozwiązaniu można zapomnieć o tradycyjnych rozwiązaniach od płynu antyelektrostatycznego po szare mydło. To doskonała alternatywa dla klasycznych rajstop damskich, gdy zależy Ci na nieskazitelnym wyglądzie zwłaszcza, kiedy masz pewność, że sukienka, którą planujesz założyć, lubi się elektryzować.

AKTUALNIE RAJSTOPY ANTYSTATYCZNE JAKO JEDYNA FIRMA NA ŚWIECIE W SWOJEJ OFERCIE MA JEDYNIE GATTA. WARTO SIĘ WIĘC Z RAJSTOPAMI O NAZWIE BE FREE ZAPRZYJAŹNIĆ!

Zobacz w sklepie:

Rajstopy antystatyczne – rewolucja w branzy fashion

Rajstopy antystatyczne Gatta Be Free to obowiązkowe wyposażenie każdej damskiej garderoby. To jednocześnie pionierska innowacja na rynku związanym z rajstopami, która powstała w oparciu o innowacyjną przędzę Sheer Sensation, opracowaną przez firmę LYCRA COMPANY®.

W efekcie tej kooperacji powstały nieelektryzujące się rajstopy o idealnej grubości 17 DEN, które mogą służyć przez 365 dni w roku. Rajstopy Gatta Be Free dostępne są w czterech kolorach: 2 cieliste odcienie DAINO, GOLDEN, ciemna szarość FUMO, oraz obowiązkowa czerń. Rajstopy Gatta Be Free minimalizują problem przyklejających się do nóg sukienek, spódnic, czy zwiewnych spodni aż o 80%. Rajstopy Gatta Be Free zapewniają także optymalne poczucie swobody i redukują poczucie stresu. Specjalna konstrukcja zapobiega zwijaniu się rajstop i ucisku w pasie.

Rajstopy Gatta Be Free zapewniają także idealny look! Ten jednak zapewniają wszystkie wyroby, jakie produkuje marka Gatta, która łączy jakość z estetyką i świetnym stylem mody damskiej.

Jedyne co należy zrobić, aby nie przejmować się odczuciem przyklejania się sukienek, spódnic, czy zwiewnych spodni do nóg, to przed opuszczeniem domu skorzystać z oferty Gatta i założyć rajstopy Be Free. Bądź wolna od stresu!

Zobacz w sklepie: